Databáze nebezpečných výrobků

Brütting/Lico Cvičky

Hlášení RAPEX 23/2010
Pár cviček, vrchní materiál je z bílé a stříbrné imitace kůže s bílými a stříbrnými plastovými nebo šedivými textilními doplňky, podšívka a stélka je z červené tkaniny, podrážka je z lehkého hnědého a modrého elastomeru, 3 pásky na suchý zip na každé botě, s červenou značkou "LICO".

Typ výrobku 310020
Kategorie Sport a turistika - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje 0,34 mg/kg dimethylfumarátu (DMF) v červené tkanině na vnitřní straně bot (přímý kontakt s pokožkou).
Země původu Čína
Rozpor s Dimethylfumarát je látka, která je silně znecitlivující při kontaktu s pokožkou, a spotřebitelské výrobky obsahující dimethylfumarát jsou zakázány v souladu s rozhodnutím Komise 2009/251/EC.
Čárový kód 45319414938
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů výrobcem.
Datum publikace 08.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit