Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Čokoládová vůně pro olejové lampy "Duftwachs Schokolade – Schoko-Duft für Öllampen"

Hlášení RAPEX 17/2012

Čokoládová vůně pro olejové lampy zabalená v průhledném plastovém pouzdru se štítkem na víčku s obrázkem čokoládových bonbonů a popisem výrobku. Na spodní straně obalu je štítek se čtyřmi piktogramy, které ilustrují použití svíček. Výrobek je tmavě hnědý a lze ho rozlámat na osm čtverečků. Rozměry cca 9,7 x 4,8 x 1,6 cm. Připomíná vzhledem i vůní čokoládu.

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože kvůli svému charakteristickému tvaru, vzhledu, barvě a velikosti může být uživateli považován za potravinu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 49266001131000000100
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit