Databáze nebezpečných výrobků

Nowa Chrastítko

Hlášení RAPEX 27/2012

Čtyři dvoubarevné děravé plastové míčky s malou chrastivou kuličkou uvnitř. Zabaleno v plastové síťce uzavřené plastovým klipem.

Typ výrobku NGZ 6870186
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože míček může snadno prasknout a uvolnit malý míček, který mohou děti vložit do úst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5900232888431
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 20.07.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Michaela 7.9.2012 15:17

    Takové kuličky měli dřív snad v každém zverimexu jako hračku pro kočky, znám spoustu lidí, co je má doma, ale nikdo ne pro děti. Jestli se dají koupit dnes nevím, už do zverimexu nechodím.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit