Databáze nebezpečných výrobků

Tolo / Marks and Spencer chrastítko "Twist & Turn Rattle"

Hlášení RAPEX 37/2015

Chrastítko dlouhé 13 cm pro děti starší 3 měsíců. Skládá se z šesti spojených rotujících oddílů, které mohou měnit tvar chrastítka. V  některých oddílech jsou malé kuličky, které chrastí. Prodává se v kartonové krabici s průhledným oknem.

Typ výrobku model č. T79/5970, T79/02784/5970 X64U
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Spojovací části chrastítka mohou prasknout, čímž se uvolní kuličky uvnitř dílů, které mohou děti vložit do úst a spolknout nebo vdechnout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 08541642
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.09.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit