Databáze nebezpečných výrobků

Baby Favorite Chrastítko na dětský kočárek

Hlášení RAPEX 6/2010
Čtyři medvídci (modrý, oranžový, zelený a žlutý) se stužkami, sestavení v řadě spojené mezi rukama kuličkami. Kroužky na koncích slouží s připevnění na kočárek. Obal: kartonová krabice, bílá s červenými puntíky. Vrchní okraj červený, spodní modrý. V krabici je okno, kterým je výrobek vidět. Výrobek je připevněný k modrému kartonu. Na zadní straně krabice jsou obrázky různých modelů výrobků.

Typ výrobku 22934
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrce delší než 750 mm tažnou silou 25 N, která se roztahuje o více než 40% své délky v klidovém stavu.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.
Čárový kód 8412842229341
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit