Databáze nebezpečných výrobků

GP PRO chránič loktů a kolen "Youths Moto-x Elbow and Knee Protector Kit"

Hlášení RAPEX 5/2015

Sada dvou chráničů loktů a předloktí a dvou chráničů kolen a holení z plastu s textilním upevněním. Určeno pro starší děti pro jízdu na off-road motocyklech. Zabaleno v síti s kartonovým štítkem.

Typ výrobku PROMXS01
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Pořezání, zranění
Nebezpečí

Výrobek neposkytuje dostatečnou ochranu proti nárazu při pádu motocyklisty z motocyklu kvůli nevhodné konstrukci a materiálu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN 1621-1.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit