Databáze nebezpečných výrobků

Zopa cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 47/2019

Skládací dětská postýlka s kovovým rámem, šedou látkou a síťovinou, která se otevírá na zip. Skládací matrace dětské postýlky je výškově nastavitelná pomocí vložky na zip. Balení: šedá textilní taška.

Typ výrobku Yoga B-2824
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Pokud je dětská postýlka používána ve zvýšené pozici, sklopná matrace postele se snadno složí. V důsledku toho by dítě mohlo pod matrací uvíznout, což zvyšuje riziko udušení.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716.

Čárový kód 8595114431700
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů; stažení výrobku z trhu (distributor).

Datum publikace 24.11.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit