Databáze nebezpečných výrobků

Moni cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 46/2015

Růžová cestovní postýlka pro děti do 15 kg; dvě úrovně matrace, přebalovací pult, hrazda s hračkami. Na jedné straně je otvor se zipem a na dvou nohou jsou kolečka s brzdami. Dodává se v kartonové krabici.

Typ výrobku Sweet Dreams, položka P08
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, uškrcení, zranění
Nebezpečí

Malé jezdce zipů na postýlce lze oddělit a hrozí, že je děti vloží do úst a udusí se. Pokud dítě zatlačí na skládací mechanismus na jedné straně postýlky, hrozí, že se postýlka složí a dítě vypadne na podlahu. V rozích postýlky se může zachytit dětské oblečení. Na postýlce jsou místa, kde se mohou zachytit dětské prsty a hrozí zranění. Popruh přes přebalovací pult je příliš dlouhý a hrozí uškrcení dítěte. Suchý zip připevňující matraci se může snadno oddělit a hrozí, že dítě matraci zvedne a zůstane pod ní uvězněné. Hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716-1/2, EN 1930 a EN 12221-1/2.

Čárový kód 3800146246020
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.11.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit