Databáze nebezpečných výrobků

čelenka na maškarní bál

Hlášení RAPEX 46/2015

Černá čelenka z tvrdého plastu s červenými plastovými rohy a vnitřními světly napájenými knoflíkovými bateriemi. Uprostřed čelenky je malý kryt ve tvaru srdce s černým vypínačem vzadu, který rozsvěcí světla. Zabaleno v uzavřeném průhledném plastovém sáčku se štítkem.

Typ výrobku zboží č.: HD44204
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Přihrádka na baterie je snadno přístupná a hrozí, že děti vloží baterie do úst a spolknou je.  V takovém případě hrozí poškození trávicího traktu. Pokud děti baterie vdechnou, hrozí udušení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8545233442040
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 23.11.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit