Databáze nebezpečných výrobků

Canon fotoaparát "PowerShot SX50 HS"

Hlášení RAPEX 12/2014

Černý kompaktní digitální fotoaparát. Sériové číslo je na straně nebo na spodní části krytu. Týká se fotoaparátů vyrobených mezi 1.9. a 15.9.2013.

Typ výrobku sériové č. začíná “69”, “70” nebo “71” a má “1” jako šestou číslici.
Kategorie Sport, turistika a fitness - Elektrospotřebiče
Riziko Chemické
Nebezpečí

Na pryžovém povrchu hledáčku může být přítomná sloučenina zinku. Kontakt s touto látkou může způsobit alergickou  reakci kůže.

Země původu Japonsko
Země záchytu Ohlašující: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 15.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit