Databáze nebezpečných výrobků

Susanne Leather brusle na led

Hlášení RAPEX 14/2013

Bílé, částečně kožené brusle na led s černou plastovou podrážkou a stříbrné kovovým ostřím. Zabaleno v kartonové krabici s modrým chráničem ostří.

Typ výrobku 107315 - produktová skupina: 3.09.63.8
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože vnitřní podšívka z kůže obsahuje až 30,7 mg/kg šestimocného chromu, který je klasifikován jako dráždivý a může vyvolat alergické reakce.

Čárový kód 7611309520002
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 23.04.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit