Databáze nebezpečných výrobků

Escam bezpečnostní kamera "IP Camera"

Hlášení RAPEX 28/2015

Malá bílá domácí IP kamera s AC/DC adaptérem pro připojení do sítě. Prodává se v hnědé kartonové krabici.

Typ výrobku QD500 (kamera). LJY-186 (AC DC adaptér), série 201502040019
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Elektrická izolace síťové jednotky není dostatečná. Vnitřní spoje nejsou dostatečné a jsou zajištěny pouze pájkou. Uvolněný vodič by mohl zkrátit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti. Kolíky adaptéru mají nesprávné rozměry, takže by mohlo dojít k poškození zásuvky a adaptéru a zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558 a národní normy BS 1363.

Čárový kód X000BPGZ1Z
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží. 

Datum publikace 27.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit