Databáze nebezpečných výrobků

Tenvis bezdrátová kamera CCTV "Wireless Network Camera"

Hlášení RAPEX 10/2015

Bezdrátová síť domácích kamer s vestavěnou anténou a oddělenou zástrčkou v síťovém adaptéru. Zabaleno v hnědé kartonové krabici.

Typ výrobku Model ZFXPA02000050
Kategorie Domácnost - Elektrospotřebiče
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vnitřní spoje síťového adaptéru jsou nedostatečné a jsou zajištěny na svém místě pouze pájkou. Uvolněný vodič by mohl snížit povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti. Koliky nemají správnou velikost, což by mohlo vést k poškození zásuvky a adaptéru a zpřístupnění částí pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 61558 a odpovídající národní normy.

Čárový kód 143404011403
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 17.03.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • stara skola 18.3.2015 06:47

    dTest kdy zakážou Vás? Ja bych to za to jak blbnete lidi udělal okamzite. A urcite bude na to i paragraf protoze to co předvádíte je šíření poplašne zprávy.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit