Databáze nebezpečných výrobků

Morgan's Pomade Barva na vlasy - pomáda "The Original"

Hlášení RAPEX 31/2016

Barva na vlasy -  ztmavující šedé vlasy. Pomáda se dodává v hnědé skleničce s kovovým víčkem. Obsah 50 g. Na skleničce je jasně žlutý štítek s červenočerným potiskem.

Typ výrobku 1) série 02044, 2) série 140400041, 3) série 150400056
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Pomáda na vlasy obsahuje červené barvivo CI 26100, žluté barvivo CI 47000 a zelené barvivo CI 61565, které mohou způsobit alergické kožní reakce. Pomáda série 02044 obsahuje navíc octan olovnatý, který je škodlivý při požití nebo vdechnutí a může při prodloužené nebo opakované expozici poškodit orgány nebo reprodukční systém.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (prodejce).

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 10.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit