Databáze nebezpečných výrobků

Bigen Hoyu barva na vlasy "Permanent Powder Hair Colour"

Hlášení RAPEX 44/2018

Šedý prášek pro barvení vlasů - tmavě hnědá barva. Prodává se v potištěné plastové lahvičce se šroubovacím uzávěrem v potištěné kartonové krabici s produktovým letákem.

Typ výrobku 48 Dark Chestnut, 098 1
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Produkt obsahuje příliš mnoho p-fenylendiaminu a toluen-2,5-diaminsulfátu (naměřené hodnoty: až 4,9% a 4,2% hmotnosti) a nedostatečné vazebné činidlo. Nenavázaný p-fenylendiamin a toluen-2,5-diamin-sulfát jsou extrémně silné kožní senzibilizátory a mohou vyvolat alergické reakce.

Země původu Thajsko
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení o kosmetických prostředcích.

Čárový kód 4 987205 905483
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu (prodejce).

Datum publikace 30.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit