Databáze nebezpečných výrobků

Black Rose barva na vlasy "Kali Mehandi/ Black Henna"

Hlášení RAPEX 17/2018

Přípravek z henny pro barvení vlasů. Jemný tmavě zelený prášek s malými bílými částicemi v uzavřeném potištěném plastovém sáčku; plastový sáček je uložen v potištěné krabičce se štítkem.

Typ výrobku série 3486 (datum výroby 11/2016, datum spotřeby 10/2018)
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Množství prekurzoru p-fenylendiaminu (PPD) je příliš vysoké (naměřená hodnota: 7,9% hmotnostních) ve vztahu k látkám resorcinol a perboritan sodný. PPD může vyvolat alergickou kontaktní dermatitidu.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení o kosmetických prostředcích.

Čárový kód 815865000412
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu, jiná opatření (prodejce).

Datum publikace 29.04.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit