Databáze nebezpečných výrobků

Aegean's Greece náušnice

Hlášení RAPEX 49/2019

Kovové náušnice

Typ výrobku Výr. 24062 a výr. 94603
Kategorie Ostatní - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože kov obsahuje nadměrné množství kadmia (naměřená hodnota 0,27 % hmotnostních) a olova (naměřená hodnota 2,8 % hmotnostních).
Kadmium je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle a může poškodit orgány a může způsobit rakovinu. Olovo je škodlivé pro lidské zdraví, protože se hromadí v těle, může ovlivnit plodnost a ohrozit kojené nebo nenarozené děti. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zamítnutí dovozu zboží na hranicích; označení výrobků vhodným varováním před riziky (dovozce).

Datum publikace 08.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit