Databáze nebezpečných výrobků

Adaptér zásuvky

Hlášení RAPEX 48/2014

Bílý adaptér zásuvky s pěti výstupy pro dvoukolíkové zástrčky. Značení: "MADE IN CHINA, 250V 5A~". Dodává se v krabici po 12 ks.

Typ výrobku zboží č.: 307-5
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Popálení, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Hrozí, že se uživatel dostane do přímého kontaktu s částmi pod napětím zástrček zapojených do adaptéru. Kolíky se mohou uvolnit a oddělit. Pokud se kolík oddělí a zůstane v zásuvce, hrozí uživateli úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60825-1.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit