Kupujete vzduch?
Nadměrné obaly výrobků

Kečup jemný (Spak)

Komentář spotřebitelky: Oba tyto kečupy mají 900g, ovšem ten napravo ještě NENÍ otevřený, tudíž je vidět, že zhruba 1/4 obalu je vzduch...
///// Vyjádření výrobce:
Příjemný dobrý den paní ...,
nejprve Vám děkujeme za Vaší zprávu a Vaší přízeň k výrobkům SPAK - spokojený konzument je náš nejvyšší cíl. Vaší stížnost/reklamaci jsme četli velmi pozorně a můžeme Vám podat následující vysvětlení a informaci o nápravě:
Stávající plastová láhev, kterou používáme již několik let beze změny, je plněna na 900 g obsahu a je používaná i pro jiné výrobky. Z důvodu nižších nákladů na jednotlivou platovou láhev, kterou tedy můžeme používat na různé výrobky, jsme schopni nabídnout konzumentům výrobek za nižší cenu než by bylo možné při nutnosti zakoupení několika výrobních forem pro obdobné obsahy (850-1000g). Tato plastová láhev se však používá např. také pro majonézu 80 % tuku, která má mnohem větší objem (ketchup je těžší než voda, majonéza 80 % tuku je až o 18 % lehčí než ketchup) a proto je hladina plnění mnohem výše než u Gourmet Ketchupu.
Můžeme Váš však ujistit, že hladina plnění je stále stejná a nezměněná již několik let a uvedených 900 g (včetně uvedení na přední straně výrobku, ne pouze na zadní straně) láhev opravdu obsahuje.
Musíme však také poukázat na to, že např. mnoho privátních výrobků ketchupu obsahuje např. pouze 80 g rajčat na 100 g ketchupu, kdežto náš Gourmet Ketchup obsahuje 160 g na 100 g ketchupu, je tudíž těžší než uváděné privátní výrobky a logicky je tedy i hladina plnění nižší.
Zároveň Vás chceme informovat, že v současné době již pracujeme na modernizaci lahví, přičemž nová láhev budou již jen na ketchup a hladina plnění bude tedy odpovídat technologickým možnostem (láhev není možno plnit až po okraj z důvodu zajíždění plnících trysek do láhve a zároveň kvůli většímu objemu produktu při plnění na základě vyšší teploty než teplota pokojová). Očekáváme, že nové lahve budou již v létě 2013 na trhu.
Doufáme, že shora uvedené informace jsou pro Vás dostačující, v případě dotazů jsme samozřejmě kdykoliv k dispozici.
Váš SPAK-konzumentský tým

Rubrika Jídlo + pití
Datum publikace 28.02.2013

Nelíbí se vám takto nadměrný obal?

Upozorněte výrobce, ať si uvědomí, že takovéto praktiky s nadměrnými obaly se spotřebitelům nelíbí.
Kontaktujte ho libovolným z následujících způsobů:
Jméno Spak
Web http://www.spak.cz/o-nas

Přihlásit