Test fénů na vlasy 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2022

Fén na vlasy je běžnou součástí výbavy mnoha domácností. Kromě prostého sušení jde o dobrého pomocníka také při vytváření různých účesů. Jak efektivně a rychle vlasy suší přístroje dostupné na našem trhu? Jak snadno se obsluhují a jak jsou na tom s bezpečností? Můžeme od fénu za několik tisíc korun očekávat víc než od jiného za pár stovek? Odpovědi na tyto i další otázky přináší náš test.

V regálech obchodů i e-shopech lze nalézt širokou škálu fénů v poměrně velkém cenovém rozpětí. Tu jsme se snažili pokrýt také v našem testu, kde se ceny vysoušeče vlasů pohybují od zhruba čtyř stovek (například Sencor či Silvecrest) do více než jedenácti tisíc korun (Dyson).

Hned na úvod můžeme prozradit, že co se týče výkonů, rozdíly v cenách se na nich jednoznačně neprojevují a většina testovaných výrobků svůj hlavní úkol zvládá dobře či velmi dobře.

V článku najdete jak prověrky samotného vysoušení vlasů, tak testy hlučnosti, obsluhy nebo bezpečnosti. Hodnotili jsme také odolnost fénů vůči pádům na zem, jež mohou být při každodenním používání docela běžné.


Testované výrobky - fény na vlasy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Fény na vlasy (26 výrobků)
poslední aktualizace: 3.11.2022


Přihlásit