Test kávových kapslí pro systém Nespresso 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2022

Způsobů přípravy kávy existuje mnoho. Statistiky ukazují, že české domácnosti většinou sahají po instantní kávě, ale stále víc přicházejí na chuť i kapslím. Ty byly ještě donedávna doménou několika málo společností držících patentová práva na jejich výrobu. U některých systémů však patenty vypršely, což na trh pustilo konkurenci. To, jak si vede originál proti mnohdy levnějším alternativám, jsme vyzkoušeli na kapslích pro kávovary systému Nespresso.

Zdražující potraviny nutí stále více spotřebitelů k hledání levnějších výrobků. Ušetřit se dá i na pravidelném používání kapslového kávovaru typu Nespresso. K originálním výrobkům se totiž nabízí i levnější alternativy a cena jednoho šálku se může lišit téměř čtyřnásobně. Lze se na levnější kávové kapsle spolehnout? Na to jsme hledali odpověď v testu 11 kapslí kompatibilních s kávovary systému Nespresso. Do laboratoře jsme vyslali kávy typu lungo od známých firem i privátních značek obchodních řetězců. Pro srovnání samozřejmě nesměly chybět ani originální kapsle Nestlé.

Laboratoř řadou zkoušek kontrolovala obsah kofeinu, nežádoucích látek i to, zda je v kapslích skutečně pouze nešizená čistá káva. Všechny chemické analýzy přinesly jasnou zprávu: mezi originálními a alternativními výrobky nejsou v tomto ohledu žádné významné rozdíly.

Další prověrka čekala na kapsle v senzorické laboratoři, kde je panel devíti zkušených posuzovatelů podrobil důkladné senzorické analýze sledující všechny důležité znaky kvalitní dobré kávy. Kávová ochutnávka přinesla nejedno překvapení. Ukázalo se, že ani v chuti si některé levnější výrobky s originálem příliš nezadají.


Testované výrobky - kávové kapsle pro systém Nespresso (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávové kapsle pro systém Nespresso (11 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2022


Přihlásit