Test kombinovaných chladniček 2022

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2022

Schopnost rychle zchladit a zmrazit objemný nákup je u chladničky jistě důležitá. Neméně podstatná je ale i efektivita fungování. Zejména v době rapidního růstu cen energií nejednoho spotřebitele zajímá, kolik daný přístroj spotřebuje elektřiny. Také tentokrát naše laboratorní testování chladniček ukázalo, že skutečná spotřeba se často výrazně liší od hodnot deklarovaných výrobci.

Lednice v testu

  • kombinace chladničky s mrazničkou
  • volně stojící i vestavné
  • nové modely výrobců Whirlpool, Candy, Bosch, Beko, Samsung, Smeg, LG, Ikea i mnoha dalších…

Která lednice je pro vás nejlepší? Které chladničky dobře fungují a se kterými navíc ušetříte? dTest nechal laboratorně otestovat 23 volně stojících a 8 vestavných kombinovaných chladniček.

Chladničky pod lupou

Věnovali jsme se zkouškám chlazení i mrazení. Ledničky jsme vyzkoušeli v různých okolních teplotách. Změřili jsme spotřebu elektrické energie a schopnost udržet vnitřní teplotu při výpadku proudu. A nechyběly ani zkoušky obsluhy, hlučnosti a vibrací nebo různých nastavení vnitřních teplot.

Rychle do chládku

Jak vybrat lednici? Na co se zaměřit? Ať už se jedná o chladničku, nebo mrazničku, je žádoucí, aby zařízení ochladilo potraviny co možná nejrychleji. Zejména mrazákům mnohdy tento základní úkon trvá poměrně dlouho. V tomto testu se dozvíte, kterých 7 modelů mělo s mrazením velké problémy.

Ušetřete tisíce

Při pořízení chladničky je nutné brát v potaz kromě pořizovací ceny také náklady na provoz. Rozdíly mezi jednotlivými modely rozhodně nejsou zanedbatelné. Správná volba vám může ušetřit stovky korun ročně. Kde ale vzít správné informace? Naše testy dlouhodobě ukazují, že skutečnou spotřebu elektřiny v reálných podmínkách se většinou nedozvíte ani na energetických štítcích, ani v recenzích. U kterých modelů naše laboratoř změřila vyšší skutečnou spotřebu než udávanou? A které 3 modely měly spotřebu naopak nižší?


volně stojící kombinované chladničky (porovnat)

vestavné kombinované chladničky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kombinované chladničky 2018–2022 (162 výrobků)
poslední aktualizace: 4.8.2022


Přihlásit