Test zmrzlinovačů 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2021

Nic nezlepší horký letní den tak jako kopeček osvěžující zmrzliny. S vlastním zmrzlinovačem si můžete připravit domácí ledovou pochoutku, kdykoliv se vám zamane. Navíc z poctivých surovin, které si sami vyberete. Otestovali jsme jedenáct výrobníků a zhodnotili, jak si poradí s přípravou tří různých druhů zmrzliny.

Do testu zmrzlinovačů jsme zařadili modely bez integrované chladicí jednotky i přístroje, které jí disponují. Zajímalo nás, jak si poradí s přípravou mražené pochoutky, zda jsou jejich výkony srovnatelné a jaké jsou hlavní přednosti či nedostatky obou typů přístrojů.

Otestovali jsme šest zmrzlinovačů bez vlastní chladicí jednotky. Jejich cena se pohybuje od necelých 900 do zhruba 2000 korun. Jde o jednoduché a poměrně malé přístroje, jejichž hlavní součástí je speciální nádoba, která se ukládá na osm a více hodin do mrazáku. Tam se náležitě nachladí a je připravená na výrobu zmrzliny. Zpracování a míchání surovin pak zajišťuje víko s integrovaným motorem a hnětači.

Zmrzlinovače s vlastní chladicí jednotkou disponují kompresorem a chladivem a s přípravou zmrzliny si poradí bez pomoci mrazáku. Do testu jsme jich zahrnuli pět. Jde o rozměrnější mašiny a jejich výkon je doprovázen vyšší pořizovací cenou – až okolo 10 tisíc korun.

Zmrzlinovače jsme testovali v přípravě tří druhů zmrzliny (vanilkové, citrónového sorbetu a zmraženého jogurtu), abychom získali důkladný přehled o jejich schopnostech a zjistili, které modely zvládnou uspokojit i náročnější labužníky. Zajímala nás především senzorická kvalita ledových dezertů, ale také čas přípravy. Našemu drobnohledu neunikly ani obsluha, hlučnost, dílenské zpracování a spotřeba elektrické energie.

Který zmrzlinovač tedy nejvíc potěší vaše chuťové pohárky a smysly? V přípravě zmrzliny si obecně lépe vedly samochladicí přístroje. Zmrzlinovače bez chladicí jednotky se pak nevyhnuly částečným prohřeškům, většina ale předvedla při výrobě zmrzliny solidní výkon.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


zmrzlinovače s vlastní chladicí jednotkou (porovnat)

zmrzlinovače bez vlastní chladicí jednotky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zmrzlinovače (21 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Přihlásit