Test dětských autosedaček 2021

Publikováno v časopise 6/2021

Co se výrobků pro děti týče, bezpečí není nikdy dost. Naše testy dětských autosedaček jsou nekompromisní a jakékoliv nedostatky přísně trestáme. Vysoké hodnocení může získat pouze sedačka, která je bezpečná a zároveň se snadno obsluhuje, je ergonomická a neobsahuje žádné škodliviny. Většina nově testovaných sedaček dopadla dobře, narazili jsme ale i na nedostatečné výrobky.

Bezpečnost autosedaček se podle odborníků z autoklubu ADAC rok od roku zlepšuje. Velkou zásluhu na tom mají také spotřebitelské bezpečnostní testy. Ty jsou výrazně přísnější než klasické homologační zkoušky. Spotřebitelé i výrobci samotní se tak mohou přesvědčit, zda konkrétní sedačky dětem poskytnou náležitou ochranu, zda se snadno obsluhují, jsou ergonomické a prosté škodlivých látek.

Užitečnost testů dokládá fakt, že i přes zvyšující se standardy se každoročně na trh dostanou výrobky, které mohou být pro děti vysloveně nebezpečné. O jejich nedostatcích se pak rodiče mohou dozvědět právě jedině díky nezávislým testům. Nové výsledky vám přinášíme dvakrát ročně a téměř vždy odhalíme jednoho nebo více propadlíků. Ze všech testů za posledních deset let jsme žádné nedostatečné hodnocení neudělili pouze v jediném.

První letošní testy dětských zádržných systémů nepředstavují výjimku. Většina modelů si vedla slušně a nemusíte se bát v nich děti převážet. Narazili jsme ale i na výrobek s vážnou konstrukční vadou, která by v krajním případě mohla mít fatální následky.


přibližně do 1 roku (porovnat)

přibližně do 18 měsíců (porovnat)

do 6 let (porovnat)

od 1 do 6 let (porovnat)

od 1 do 12 let (porovnat)

od 18 měsíců do 12 let (porovnat)

od 4 do 12 let (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky (54 výrobků)
poslední aktualizace: 17.5.2022


Přihlásit