Test topinkovačů 2019

Publikováno v časopise 1/2019

Také patříte k těm, kterým dělá ráno celý den? Sbíhají se vám sliny při představě křupavého a dozlatova opečeného toastu? V našem testu jsme zkouškám podrobili 17 modelů topinkovačů s jedním nebo dvěma opékacími otvory, do kterých se vejdou nejčastěji dva, maximálně pak čtyři plátky chleba. Největší důraz jsme kladli na hodnocení samotného opékání, naší pozornosti ale tradičně ne­ušla ani snadnost obsluhy. Ukázalo se, že správně opečený toast není samozřejmostí.

Šlo nám především o to zjistit, kolik času jednotlivým modelům příprava toastů z čerstvého i zmrazeného pečiva zabere a jestli je opékají hezky dozlatova (rovnoměrně z obou stran). Velké rozdíly jsme zaznamenali právě v délce přípravy: nejpomalejší model opékal toast až třikrát déle než „rychlík“ testu.

I tentokrát se odborníci v laboratoři podívali na zoubek snadnosti obsluhy. V tomto ohledu již tradičně zkoumali přiložený návod z hlediska jeho obsahu i míry srozumitelnosti. Dále je například zajímalo, jak snadno se toasty vkládají a vyjímají, jestli reaguje topinkovač dostatečně citlivě na nastavený stupeň opékání nebo jak dobře se čistí.

Některé modely nás zklamaly svým konstrukčním zpracováním – použitý materiál u nich nebyl dostatečně odolný. U několika topinkovačů v čele s propadlíkem testu jsme pak narazili na problém v podobě hrozícího rizika popálení o rozpálené části spotřebiče (při vyjímání hotových toastů).

A co myslíte, byly topinky opečené dozlatova a křupavé tak akorát? Výsledky měly spoustu podob: toasty byly nedopečené nebo s viditelnými pruhy. V jednom případě jsme k naší nelibosti narazili i na topinky spálené doslova na uhel. Nezbývá než konstatovat, že připravit toast na jedničku nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá.


Testované topinkovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Topinkovače (17 výrobků)
poslední aktualizace: 28.12.2018


Přihlásit