Test vestavných myček na nádobí 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2017

Myčky nádobí už dávno nejsou žádní exoti. V mnoha českých kuchyních si vybojovaly své pevné místo. Aby také ne, ušetří práci, čas i vodu. Kvalitativní rozdíly mezi jednotlivými modely se postupně spíše ztenčují, zato v cenách mohou být enormní a rozhodně neplatí, že vyšší částka zaručuje lepší výrobek. Náš test 38 klasických i úzkých vestavných myček poradí, které modely se postarají o blyštivé nádobí a zároveň nebudou zbytečnou zátěží pro rozpočet domácnosti. U většiny myček bohužel stále platí, že si na konec mycího cyklu pěkně počkáte. 

Testy myček se mezi vámi těší značné popularitě, a proto je také pravidelně zařazujeme do našeho časopisu. Naposledy jsme tak učinili před třinácti měsíci (dTest 9/2016), kdy jsme si posvítili na volně stojící modely s 60cm šířkou. Pravda, bývají relativně  levné, na druhou stranu to ale nejsou zrovna královny krásy, a pro mnohé tak představuje elegantnější a praktičtější řešení vestavná myčka, která zůstává skrytá za obložením kuchyňské linky.

Tento test jsme věnovali právě jim. Většina produktů, které naleznete ve výsledkové tabulce, patří do kategorie s běžnou 60cm šířkou. Celkem jsme jich vyzkoušeli rovných 30. Vůbec poprvé jsme pak test myček doplnili úzkými (slim) modely, které přijdou vhod menším domácnostem. Na šířku mají 45 cm a běžně se do nich vejde devět nebo deset sad nádobí.

Všechny modely jsme vystavili stejné řadě přísných zkoušek. Testovali jsme kvalitu mytí a sušení v nejrozšířenějších hlavních a ekologických programech, měřili jsme délku mycích cyklů v různých programech, zjišťovali jsme spotřebu vody a elektrické energie, ale také hlučnost. Do celkového hodnocení jsme zahrnuli rovněž snadnost obsluhy a kvalitu dílenského zpracování.  


Myčky nádobí se šířkou 60 cm (porovnat)

Myčky nádobí se šířkou 45 cm (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Myčky (313 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2023


Přihlásit