dTest je největší českou spotřebitelskou organizací

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Za rok vyřídíme tisíce dotazů týkajících se ochrany spotřebitele

Kořeny naší neziskové organizace sahají až do roku 1992. Více než jedno čtvrtstoletí se staráme o to, abyste jako spotřebitelé netahali za kratší konec provazu. Nyní, po více než 30 letech, je dTest mnohem více než jen časopis s testy. Nabízíme spotřebitelům komplexní servis ve formě praktického průvodce, který pomáhá při rozhodování o nákupu zboží a při řešení spotřebitelských problémů. Výsledky naší práce najdete jak v časopise dTest, který vychází každý měsíc, tak online na našich webových stránkách.

Můžete nám věřit, protože jsme nezávislá spotřebitelská organizace

Až polovinu obsahu běžných médií tvoří reklamy a další formy komerční prezentace. My jsme na rozdíl od těchto médií nezávislí na příjmech z inzerce. Jsme nezávislá nezisková organizace, a proto v časopise dTest ani na našich webech žádnou reklamu nenajdete. Nezávislé testy a všechny další služby, které poskytujeme, hradíme z velké části z příjmu za předplatné a malou částí z veřejných zdrojů. Také výrobky do testů nakupujeme stejně jako spotřebitelév běžné maloobchodní síti. Nikdy nepřijímáme produkty k testování ani jakékoli dary od výrobců či distributorů.

Ochrana spotřebitele na prvním místě! Poraďte se s námi

Jako spotřebitelská organizace provozujeme také spotřebitelskou poradnu, na kterou se můžete obrátit telefonicky nebo elektronickou formou s dotazem či při řešení problému, například při potížích s reklamací nebo odstoupením od smlouvy. Pokud vám při nakupování zboží či sjednávání služeb něco nevyjde, naše poradna je připravena pomoct vám k dosažení příznivého výsledku sporu s obchodníkem, e-shopemči jiným podnikatelem. Za účelem vyřešení konfliktu bez zapojení soudu provozujeme i službu pro smírné řešení sporů VašeStížnosti.cz.

Porovnáním cen a kvality vám ušetříme peníze, čas i nervy

Abyste se při výběru výrobků mohli rozhodovat i podle toho, co oko nevidí, každý měsíc jsou tu pro vás nové odborné nezávislé testy. Kromě hodnocení celkové kvality máte k dispozici i porovnání cen a hodnocení dalších parametrů. Současně se můžete podívat do archivu, kde naleznete výsledky testů více než 16 000 výrobků. O tom, jak výrobky testujeme, si můžete podrobně přečíst zde.

Pokud se chystáte kupovat výrobek ze sortimentu, v němž se příliš neorientujete, a nejste si jisti jeho kvalitou, zkuste to s našimi nákupními průvodci na www.dtest.cz/jak-vybirat. Poradí vám, na co se při výběrud aného zboží zaměřit, jak porovnat ceny a na co si dát pozor. A protože čím dál vyšší procento nákupů se dnes odehrává online, může se vám hodit náš nástroj pro ověření důvěryhodnosti e-shopů na www.dtest.cz/eshopy.

Chráníme práva spotřebitelů, jsme vždy na vaší straně

Chráníme práva spotřebitelů před počínáním velkých poskytovatelů služeb, jako jsou mobilní operátoři nebo banky. Hlídáme nové zákony a změny zákonů, aby zásluhou lobbingu nedopadly v neprospěch spotřebitelů. Pomáháme také při uplatňování práv na ochranu spotřebitele, když se něco pokazí. Pokud při testování narazíme na nějaký problém, nebo dokonce nebezpečný výrobek, zasíláme podněty České obchodní inspekci, podáváme návrhy na potřebné legislativní změny a spolupracujeme s dalšími dozorovými orgány v případech nezákonného jednání obchodníků.

Pozor na éčka! Nekupujte nebezpečné zboží

Náš katalog „éček“ na www.dtest.cz/ecka obsahuje více než 500 přídatných látek a můžete si v něm snadno ověřit, jestli je dané éčko zcela neškodné, nebo naopak představuje riziko. Databáze nebezpečných výrobků na www.nebezpecnevyrobky.cz se pravidelně plní nově zachycenými rizikovými hračkami, potravinami, oblečením i dalším zbožím. I v těchto případech často kontaktujeme Českou obchodní inspekci. V databázi si můžete vyhledávat nebo si nechat zasílat varování e-mailem.

Využijte nás jako průvodce a neplaťte více, než musíte

Pokud nechcete platit více peněz, než je nezbytně nutné, je namístě obstarat si nezávislé hodnocení, informace o kvalitě a porovnat ceny. Málokomu by se chtělo platit vyšší cenu, pokud jiný obchodník nebo e-shop prodává stejně nebo i více kvalitní zboží levněji. Co platí u spotřebního zboží či potravin, platí také v případě mobilních tarifů, spořících a úvěrových produktů, cestovního pojištění, povinného ručení, dodávek energií a dalších služeb. Nabídka v těchto odvětvích je však často komplikovaná a nepřehledná. Právě proto jsou tu naše kalkulačky a srovnávače. Najdete jich hned několik na www.dtest.cz/kalkulacky.

Mějte nás stále po ruce jako svého průvodce

Naše mobilní aplikace slouží k tomu, abyste měli důležité informace vždy po ruce. V mobilní aplikaci tak najdete například výsledky testů, které můžete využít přímo při nákupu, nebo přímou linku na spotřebitelskou poradu, pokud se dostanete do úzkých. Praktický průvodce dále nabízí katalog éček nebo databázi nebezpečných výrobků. Aplikace Čtečka dTestu vám umožní číst si náš časopis kdykoliv a kdekoliv, online i offline. A díky audio verzi si obsah našeho časopisu můžete nejen přečíst, ale i poslechnout.

Podnikáte? S dTestem to půjde ještě lépe

Naše spotřebitelská poradna ročně řeší více než 30 000 případů, a tak dobře víme, co trápí spotřebitele, ale také jaké jsou nejčastější chyby, kterých se dopouštějí sami podnikatelé. Zjednodušte si život a využijte naše služby. Můžete se s námi vzdělávat formou kurzů a bezplatných webinářů, zvýšit svou důvěryhodnost v očích zákazníků díky perfektně nastaveným obchodním podmínkám, i upozornit na kvalitu svých produktů prostřednictvím Značky kvality dTest.

Přidejte se k dTest kampaním

Dvojí kvalita, nadměrné obaly, hromadné žaloby, neférové seznamky, mobilní tarify nebo změna podmínek uzavřených smluv a další. To je jen několik problémů, které se týkají většiny spotřebitelů. V dTest kampaních na ně nejen upozorňujeme, ale snažíme se je také řešit. A pomoct můžete i vy. Podpořte naše kampaně!


Přihlásit