Výsledky soutěže Nevydařená dovolená

Obsah lednového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 1/2023 Obsah lednového dTestu

Když se na dovolené místo odpočinku v pěkném prostředí dočkáte špíny, nekvalitních služeb a neochoty delegáta či personálu hotelu řešit vaši situaci, není to nic příjemného. Díky soutěži, kterou jsme vyhlásili minulý měsíc, se nám sešlo značné množství příkladů dovolených, které "nebyly tak úplně jako z katalogu".

Ve fotogalerii níže v tomto článku najdete fotografie ze tří různých zájezdů, které byste pravděpodobně nechtěli zažít. Popisky u fotografií dokreslují situaci přímo slovy jejich autorek.

Ač se v některých médiích objevily zmínky o tom, že si cestovní kanceláře stěžují na zákazníky, kteří po novele občanského zákoníku "reklamují nesmysly" a neoprávněně žádají kompenzaci ztráty radosti z dovolené, je zjevné, že v mnohých situacích je reklamace rozhodně na místě. Pokud už máte tu smůlu, že se vámi zakoupený zájezd nevydařil vinou cestovní kanceláře, nenechte se odradit podobnými snahami banalizovat práva všech spotřebitelů a reklamujte. Především je třeba řešit vše ihned na místě. Každou vadu zájezdu je podle zákona třeba vytknout bez zbytečného odkladu. Více informací, jak správně reklamovat zájezd, najdete zde v našem článku.

Děkujeme všem, kdo nám zaslali fotografie z nepovedených dovolených, které můžeme využít při informování spotřebitelů o jejich právech při cestování. Jako nejzajímavější jsme vyhodnotili příspěvky, které zaslaly Lucie B., Jaroslava K. a Beata P.  Autorky budeme kontaktovat a odměníme je ročním předplatným časopisu dTest.

Přihlásit