Podělte se o zkušenosti s předváděcími akcemi

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Nedávno jsme informovali o nových tricích, které zkoušejí pořadatelé předváděcích akcí. Zajímají nás vaše zkušenosti s tímto neslavně známým druhem prodeje. Dostali jste pozvánku a máte ji schovanou? Zúčastnili jste vy či člen vaší rodiny podobné akce?

Jak jsme vás nedávno informovali na našich stránkách, v oblasti podomního prodeje a předváděcích akcí se setkáváme s novými fintami obchodníků. Tou nejnovější je, že si prodejci nechávají od zákazníků podepsat kromě kupní smlouvy i smlouvu o úpravě a opravě zakoupených věcí. Samozřejmě nic neopravují a spoléhají, že se schovají za výjimku v zákoně, podle které, dojde-li k opravě a úpravě věci provedené v místě určeném spotřebitelem, nelze od smlouvy odstoupit a nebudou tedy muset spotřebiteli vracet peníze. Je ale důležité vědět, že smlouva, která obchází zákon, je neplatná a tento postup se tedy prodejcům nevyplatí.

Pokud jste se setkali s podobnými fintami, nebo jste zažili vy či někdo blízký psychologickou manipulaci na předváděcí akci, svěřte se se svými zkušenostmi. Můžete nám také poslat elektronicky či poštou uschovanou pozvánku na podobnou akci.

Napište nám zde, případně na adresu

dTest, o.p.s.
Černomořská 419/10, 101 00, Praha 10 - Vršovice

Přihlásit