Nová elektronická poradna pro spotřebitele

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2022 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 18.5.2012   

Po dlouhých letech nízkého zájmu o spotřebitelská práva se toto téma stává nyní aktuálním i v České republice. V reakci na velké množství spotřebitelských dotazů zahajujeme veřejný provoz další bezplatné poradny.

Kvalita potravin, podvodné obchody i nefér přístup prodejců. To jsou témata, která se čím dál častěji dostávají do popředí zájmu médií. Spotřebitelé se o svá práva začínají více zajímat a aktivně se o ně zasazovat. Aktivní přístup spotřebitelů oceňujeme a vycházíme jim vstříc naší bezplatnou poradnou.

Naše poradna funguje v podobě bezplatné telefonické linky již rok a půl. Jen od začátku roku 2012 vyřešili naši poradci a poradkyně více než 5 000 dotazů. V reakci na velký zájem volajících nyní zpřístupňujeme poradnu široké veřejnosti také v elektronické formě. Na stránce www.dtest.cz/e-poradna tak můžete zadat svůj dotaz týkající se problémů se zbožím a službami či příbuzných témat. Odpověď následně obdržíte e-mailem.

Současně jsme pro vás připravili také brožuru „Základní vzory pro řešení spotřebitelských problémů“, kterou si můžete zdarma stáhnout na stránkách www.dtest.cz. Brožuru v elektronické podobě vám zašleme i po zavolání na naši linku 299 149 009. Najdete v ní vzory pro řešení nejčastějších situací jako reklamace výrobku, odstupování od smluv, reklamace vyúčtování služeb elektronických komunikací nebo reklamace vyúčtování elektřiny či plynu.

Přihlásit