Nezákonná ustanovení na účtenkách a záručních listech

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Našli jste na účtence, záručním listu či návodu k výrobku níže uvedené (nezákonné) ustanovení? Pošlete nám je! Všechny případy monitorujeme a připravujeme manuál pro spotřebitele, jak se nenechat připravit o svá práva.

Ne všichni výrobci a prodejci respektují zákon, a tak se můžeme na řadě účtenek, manuálů a záručních listů setkat s některými nezákonnými ustanoveními. Přinášíme vám příklady některých z nich a budeme rádi, pokud nám na oplátku pošlete ukázky  dokumentů, na kterých jste tyto či jiné podobné věty našli.

Ukázky z praxe, týkající se zboží zakoupeného po 1. 9. 2011 nám prosím posílejte naskenované na adresu zaruky@dtest.cz, případně poštou na naši kontaktní adresu Moskevská 415/1, Praha 10, 101 00. Na obálku uveďte heslo "záruky". Uveďte prosím o jaký výrobek se jedná a kde byl zakoupen.

Příklady nezákonných ustanovení:

  • Účtenky: V případě vrácení zboží vám strhneme poplatek za...;V případě reklamace vám zboží pouze vyměníme.
  • Záruční listy: Záruční doba na baterie je 6 měsíců; V případě reklamace zboží pouze opravíme; Reklamace bude přijata jen s originálem dokladu  o koupi; Reklamace bude přijata jen při vrácení zboží v originálním obalu.
  • Návody, doprovodné listiny: Záruka je  poskytována nad rámec vašich obvyklých zákonných práv.

Přihlásit