dTest si koupil padělané boty

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2022 Obsah prosincového dTestu

Vydáno: 8.9.2011   

Na poradenskou linku časopisu dTest – 299 149 009 - se obracejí lidé, kteří jsou nespokojení s kvalitou obuvi nabízené v internetovém obchodu www.outletshoe.cz. Na základě těchto stížností provedl dTest kontrolní nákup, po jehož vyhodnocení se jeho podezření potvrdilo – internetový obchod nabízí padělané zboží, které vydává za pravé.

dTest provedl kontrolní nákup páru dámských sandálů značky Puma a předal je ke zhodnocení jejich pravosti odborným zástupcům společnosti Puma. „Na první pohled bylo nápadné velmi nekvalitní zpracování i to, že obuv dorazila v krabici od úplně jiného páru bot,“ upozorňuje na některé z typických znaků padělaného zboží Martina Vernerová, právní poradce časopisu dTest.

Zástupci společnosti Puma pak podezření dTestu o nepravosti obuvi potvrdili. „Nákup v tomto obchodě potvrzuje skutečnost, že s padělky známých značek se již nesetkáte jen na tržnicích, ale i v běžných prodejnách a na internetu,“ říká Vernerová a přidává doporučení pro poškozené zákazníky: „U nákupu přes internet lze vždy využít 14denní lhůty pro vrácení zboží, uvedete-li tento důvod, prodejce ponese náklady poštovného a balného od něj k vám i nazpět.“

V případě nákupu v kamenném obchodě (pokud zákazník z nějakého důvodu nevyužije 14denní lhůtu při nákupu přes internet) je potom řešení dle Vernerové také snadné: „Jedná se o jasný rozpor s kupní smlouvou, kdy máte nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení celé kupní ceny.“

Další obvyklé znaky padělků včetně fotografií padělaných bot a rovněž vzorový dopis pro odstoupení od smlouvy jsou k dispozici zdarma na www.dtest.cz/padelky.

„Co se týče obchodu samotného, podnikli jsme již příslušné právní kroky k zamezení jeho nezákonné činnosti. Zároveň sbíráme podklady od poškozených zákazníků za účelem dalšího řízení,“ uzavírá Vernerová informací o dalším postupu dTestu.

Kontakt pro poškozené:

•    email: vernerova@dtest.cz
•    tel: 299 149 009 (poradenská linka)

Kontakty:            

Martina Vernerová, vernerova@dtest.cz, tel.: +420 241 404 922                             

Jan Votočka, votocka@dtest.cz, tel.: +420 777 016 014

Poradenská linka časopisu dTest – 299 149 009 –je v provozu každý pracovní den od 9 do 17 hodin a spotřebitelé na ní mohou konzultovat s právními poradci časopisu dTest nejrůznější spotřebitelské problémy, a to za cenu běžného tarifu volání. Od svého spuštění v roce 2010 této možnosti využily již tisíce spotřebitelů a poradenská linka časopisu dTest se tak stala první a nejvyhledávanější cestou k řešení potíží, se kterými se zákazníci na trhu setkávají.                                                                                                         

Občanské sdružení spotřebitelů TEST, založeno v roce 1992, je vydavatelem časopisu dTest. Na jeho stránkách jsou publikovány výsledky nezávislých a objektivních testů výrobků, varování před nebezpečnými a zdravotně závadnými výrobky, informace o právech, které chrání spotřebitele a posilují jejich postavení vůči prodávajícím a další rady. V letech 1994 až 2010 publikovalo sdružení na stránkách časopisu dTest informace o více než 10 000 výrobcích, varovalo před 507 nebezpečnými výrobky (většina byla určena dětem) a upozornilo na 522 nekvalitních a klamavých výrobků. Sdružení je součástí mezinárodní organizace International Consumer Research and Testing (ICRT) a evropské spotřebitelské organizace BEUC

Přihlásit