dTest spustil databázi nebezpečných výrobků

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2022 Obsah říjnového dTestu

Nabíječka mobilního telefonu, která snadno zapálí byt, dětské rukávky, se kterými se dítě možná utopí… Nebezpečných výrobků je kolem nás víc, než bychom chtěli. Jen v rámci EU jich je každý týden odhaleno několik desítek. Proto nyní spouštíme databázi nebezpečných výrobků, která pomůže odstraňovat nebezpečí kolem nás. Pro snadné nalezení lze do vyhledávače zadat pouze www.nebezpecnevyrobky.cz.
 

Databáze už nyní obsahuje přes 2500 nebezpečných výrobků rozdělených do osmi oblastí a je pravidelně doplňována. Naleznete zde výrobky, které se prodávají v České republice, ale i v rámci dalších států Evropské unie. Důvodem je ochrana zákazníků, kteří nakupují přes zahraniční e-shopy, případně jezdí za nákupy do cizích zemí.

Registrovaní uživatelé si mohou nechat zasílat týdenní aktualizaci databáze prostřednictvím e-mailu, případně zvolit pouze druh výrobků, který je zajímá.

Hlavním zdrojem informací o nebezpečných výrobcích je celoevropská databáze nebezpečných výrobků RAPEX. Další informace pocházejí například od České obchodní inspekce, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Ministerstva zdravotnictví ČR. Důležitým pramenem jsou i naše nezávislé a objektivní testy výrobků. Hlavní výhodou je, že nyní lze informace ze všech uvedených zdrojů sledovat na jednom místě.

Ohlašte nám nebezpečný výrobek! Pokud se domníváte, že jste se setkali s nebezpečným výrobkem, můžete nám na stránce www.nebezpecnevyrobky.cz takový výrobek ohlásit. Podnětem se po jeho přijetí bude dTest dále zabývat ve spolupráci s kontrolními orgány.

Přihlásit