Vánoční last minute

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2010

Čas neúprosně postupuje, Vánoce již takřka otevírají dveře a vy stále přemýšlíte, jaký dárek koupit, aby udělal radost. Chybí vám inspirace? Zkuste se zamyslet nad našimi tipy – výrobky, které zabodovaly v testech. Možná mezi nimi objevíte právě to, co hledáte...

Kapesní videokamery

Zajímavým hybridem mezi mobilním telefonem a klasickou videokamerou je malá kapesní kamera. Zaujmou dva modely, které pořídí kvalitní nahrávky i ve vysokém rozlišení: Flip Ultra HD za 3410 Kč a Flip Mino HD za 2190 Kč.

 

Elektrické holicí strojky

Braun Series 7 790 je hodnotným a velmi kvalitním dárkem, stojí přes sedm tisíc. Levnější a srovnatelně dobrý je Philips HS 8440 za tři tisíce korun.

 

Krémy na ruce

Kosmetika patří k milým a neutrálním dárkům. Kvalitním přípravkem nikoho neurazíte a krémy pro suchou pokožku se na zimu mimořádně hodí. Zkuste nejlepší z testu, Nivea Hand SOS.

 

Regenerační šampony

Další z testované kosmetiky, která se dá přidat do vánočního balíčku. Dove damage therapy je nejlepší a poměrně levný šampon, který se postará o poškozené vlasy.

 

Tělová mléka

Trpí-li někdo z vašich blízkých suchou pokožkou, dopřejte mu tu nejlepší hydrataci a péči v podobě »velmi dobrého« mléka Eucerin s 3% urey. Pokud nechcete utrácet 300 korun, zvolte Dove vyživující tělové mléko za korun sto.

 

Cyklopočítače

Cyklisty, kteří většinou na zimu kolo odkládají, přesto potěší bezdrátový cyklopočítač. Budou se víc těšit na jaro, nejlépe s přístroji Sigma BC 1009 za 500 Kč nebo s bezdrátovým Sigma BC 1609 STS Cadence za 1000 korun.

 

Videokamery

Amatérské filmaře potěší Canon Legria HF S21, která vyniká kvalitou obrazu a »dobře« nahrává zvuk i bez externího mikrofonu, což u videokamer není samozřejmostí. Stojí však téměř 28 tisíc. »Dobrá« je ale i o polovinu levnější Panasonic HDC-HS60.

 

Kuchyňské roboty

Kuchařky pod stromečkem potěší robot Bosch MUM 4655 EU. Vyniká skvělými výkony a širokým vybavením. Vítěze testu pořídíte za čtyři tisíce korun.

 

Digitální fotorámečky

Pro vystavení digitálních fotografií na poličce nebo ve vitríně jsou vhodné digitální fotorámečky, které pojmou třeba i celé rodinné album. Philips SPF5008 za 3360 Kč vyniká mezi těmi s klasickým formátem 4:3, z širokoúhlých nabízí dobrý poměr mezi cenou a kvalitou třeba Samsung SPF-87H za 2070 Kč.

 

Externí pevné disky

Externí pevný disk je velmi užitečné paměťové médium, na které vměstnáte velké objemy dat a snadno je přenesete z místa na místo. Dobrých je hodně, doporučit můžeme třeba vítěznou trojici 2,5 palcových modelů Freecom ToughDrive (2430 Kč), Transcend StoreJet 25 Classic (1620 Kč) nebo Transcend StoreJet 25 Mobile (1590 Kč).

 

Fotoaparáty

Kvůli nejlepšímu fotoaparátu s výměnným objektivem nemusíte sahat hluboko do kapsy – Panasonic Lumix DMC-G10K za 12 510 Kč dělá se základním objektivem v kitu snímky srovnatelné i s několikanásobně dražšími zrcadlovkami. Ze základních kompaktních fotoaparátů doporučujeme Casio Exilim EX-H5 za necelé čtyři tisíce.

 

Mikrovlnné trouby

Na rozmrazení a upečení pizzy pro ty, kteří ji milují, doporučujeme mikrovlnnou troubu s grilem Whirlpool VT 265. Za necelé čtyři tisíce korun získáte nejlepší troubu z testu. Z jednoduchých postačí Matsui SMW17GE z Datartu za tisíc korun.

 

Televizory

Náročnějším doporučujeme vítěze testu Samsung LE40C750 za šestadvacet tisíc korun. Má kvalitní obraz i zvuk, »velmi dobrou« výbavu a navíc zvládá i 3D zobrazení. »Dobrou« televizi seženete ale i kolem 10000, jak dokazuje například Philips 32PFL5404H nebo Sony KDL-32S5500.

 

Mini a mikro hi-fi věže

Vítězná věž Sony CMT-HX70BTR nejen důstojně hraje a snadno se ovládá, ale má také nízkou spotřebu energie. Pořídíte ji za sedm tisíc. V kvalitě zvukové reprodukce se jí vyrovná i více než dvakrát levnější Grundig UMS 5800 s »uspo-kojivou« obsluhou.

 

Dětská odrážedla a odrážecí kola

Děti jsou pod stromečkem nejšťastnější. A kolo je jedním z nejlepších dárků. Pro ty malé, kteří ještě na kolo nemohou, je to odrážedlo nebo kolo bez šlapek. Mezi odrážedly je kvalitní zejména Superbike 4 maxi, z odrážecích kol jsou to »velmi dobré« Davídek, First Bike Street a Specialized Hotwalk.

 

Domácí kina

Soustava domácího kina udělá radost filmovým fanouškům, v jednom balení obsahuje vše potřebné k prostorovému ozvučení pokoje. Ze sestav s blu-ray přehrávačem zkuste vítěze testu a zároveň jeden z nejlevnějších modelů Sony BDV-E370 za 11 660 Kč. Kvalitní LG HT805PH má sice jen DVD přehrávač, ale pořídíte ji za 4880 Kč.

 

AV receivery

Milovník špičkového zvuku bude při sledování filmů či poslechu hudby potěšen výkonem sedmikanálového receiveru Denon AVR-1910, a to jak v prostorovém, tak stereo režimu. Stojí 12 230 Kč. Mezi pětikanálovými je nejlepší Denon AVR-1610 za 9 400 Kč, »dobré« seženete i mezi levnějšími modely jako Yamaha RX-V365 za 6790 Kč.

Přihlásit