Test mobilních telefonů pro seniory 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2010

Na trhu je mnoho typů mobilních telefonů. Nyní se začínají vyrábět i takové mobily, které jsou určené pro seniory a postižené jedince. Tyto mobily by měly být upravené tak, aby jejich používání bylo co nejsnazší. TEST vám odpoví na to, které mobilní telefony tuto funkci splňují.   

Co jsme zjistili v našem testu o mobilech vhodných pro seniory?


Testujeme mobily: Zaměřili jsme se na testování základních funkcí, kterých mohou využívat i lidé s obtížemi v motorické oblasti, se slabých zrakem a sluchem atd. Náš TEST porovnával jednotlivé typy mobilů určených pro seniory i ty, které jim přímo nejsou určené. Jaké mobily dopadly nejlépe? S naším testem budete vědět více.

Velký displej nestačí: Jaký by měl být displej telefonu určený pro seniory? Je nutné, aby byl především velký, ale kromě velikosti je důležité i rozlišení. Čím je větší rozlišení, tím zřetelnější budou kontury jednotlivých znaků. TEST zjistil, u kterých mobilů můžete nastavit velikost písmen a čísel. I to důchodce se slabým zrakem ocení.  

Psaní SMS a senioři: Zvládnou senioři napsat SMS? Záleží na aparátu, který se jim dostane do rukou. Některé jsou k tomu uzpůsobené, jiné nikoliv. A nezáleží na tom, jestli tyto mobilní telefony jsou primárně určené seniorům. TEST prokázal, že mezi běžnými mobily jsou takové, se kterými senioři nebudou mít při psaní SMS problémy, ale také zjistil, že některé určené přímo pro ně, dané požadavky nesplňují.  

Telefon s voláním SOS: Mobilní telefony s voláním SOS jsou velmi praktické. Tatu funkce je nastavená u každého modelu trochu jinak. Prozradíme vám, které mobilní telefony dopadly z tohoto hlediska nejlépe.

TEST je tu pro vás. Otestovali jsme za vás různé mobilní telefony a víme, které se nejlépe hodí pro seniory. Předplaťte si náš TEST a budete to vědět i vy.


Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony starší (325 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2010


Přihlásit