Vrtačku Powerplus POW X024 můžete vrátit

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2022 Obsah záříjového dTestu

Vydáno: 18.3.2010   

V minulém vydání časopisu TEST jsme upozornili na potenciálně nebezpečný výrobek, příklepovou vrtačku Powerplus POW X024. V průběhu našeho testu se u vrtačky projevily dvě vady, které ji kvalifikují jako nebezpečný výrobek. Vrtačka neprošla pádovými zkouškami, při nichž se odlomila část krytu a došlo tak ke zpřístupnění vinutí cívky motoru, které je pod proudem. Vrtačka má navíc příliš krátkou druhou rukojeť. Pokud by se vrtačka zasekla v materiálu, hrozí její „vytržení“ z rukou obsluhy.
Na výsledky testu, které byly publikovány v časopisu TEST a taktéž v belgickém spotřebitelském časopisu Test Aankop / Test Achats, reagoval jak výrobce vrtačky, firma Varo, tak dovozce do České republiky firma LASER-CUT s.r.o.

Na základě námi předložených výsledků testu a následného jednání distributor vrtačky Powerplus POW X024 rozhodl o jejím okamžitém stažení z prodeje. Zákazníci, kteří si vrtačku zakoupili, ji mohou u svého obchodníka vrátit.

Firma LASER-CUT s.r.o. slíbila vrácení peněz, případně výměnu za jiný výrobek.

Časopis TEST si váží zodpovědného přístupu firmy LASER-CUT s.r.o. a její ochoty férově se vypořádat s nastalou situací ve prospěch svých zákazníků.

Přihlásit