Jak se vejít do příručního zavazadla

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 21.7.2023   

Výhod cestování s malým zavazadlem je mnoho a hlavním problémem zůstává, jak splnit požadavky leteckých společností na rozměry a zároveň  si zabalit vše potřebné. Nabízíme vám rady britské organizace Which?

Změřte zavazadlo. Standardní velikost příručního zavazadla neexistuje, proto se může stát, že vaše taška nebo kufřík skončí v zavazadlovém prostoru, a to za příplatek na poslední chvíli, který je při placení na letišti vyšší než online. Ověřte si u letecké společnosti povolenou velikost a změřte svůj kufr od koleček k rukojeti, a to včetně vnějších kapes. Nezapomeňte zkontrolovat přípustnou hmotnost – některé aerolinky ji silně omezují.

Těžší předměty uložte na dno a co nejblíže kolečkům, například boty. Zcela navrch dávejte mačkavé oblečení nebo věci, ke kterým chcete mít rychlý přístup, jako jsou tekutiny. Je-li to možné, vezměte si sako, bundu nebo šálu do letadla, abyste ušetřili místo v zavazadle.

Změňte dočasně své zvyky. Malá balení šamponu a sprchového gelu nahradí menší mýdlo, které nemusíte zahrnout do omezeného množství povolených tekutin. Místo elektrického zubního kartáčku přibalte běžný – je lehčí a menší. Knížky nahraďte čtečkou..

Balte s rozmyslem. Oblečení složte a poté pevně srolujte. Ušetříte místo a předejdete zmačkání. Větší kusy, např. dlouhé šaty, vrstvěte: jednu část šatů položte na dno tašky a druhou později přehoďte přes ostatní naskládané věci. Boty vyplňte ponožkami – ušetříte místo a boty se nezmačkají.

Klíčové je plánování. Když si promyslíte, co si každý den obléknete, nebudete plýtvat místem na oděv, který na sebe vůbec nevezmete. Volte kombinovatelné kusy, abyste nepotřebovali na každý den zcela jiný outfit. Podle typu ubytování můžete rovněž počítat s možností praní.

Přihlásit