Test kávovarů 2023

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2023

Díky silnému aroma, povzbudivým účinkům i roli při společenských setkáních patří káva k oblíbeným nápojům. Pokud zvažujete, že si její přípravu usnadníte koupí kávovaru, čtěte dále. Po roce jsme do testu opět zařadili automatické, kapslové i pákové modely. Všechny můžeme více či méně pochválit za přípravu kávy a až na jednu výjimku i za její chuť. Na problémy jsme nenarazili ani v testu obsluhy, nižší hodnocení si ale řada modelů odnesla za spotřebu energie.

Trh s kávovary je poměrně pestrý a pro někoho nemusí být úplně snadné se v jejich široké nabídce orientovat. Který kávovar je nejlepší právě pro vás? Který vaří výborné kafe a snadno se obsluhuje? dTest otestoval tentokrát 19 kávovarů, mezi nimiž je zastoupena celá řada značek (například De'Longhi, Krups, Jura, Bosch i mnoho dalších). V testu najdete jak automatické kávovary, tak ty kapslové i pákové.

Zaměřili jsme se na rychlost přípravy kávy i její chuť. Změřili jsme také spotřebu elektrické energie a nevynechali jsme ani prověrky obsluhy, které zahrnovaly například i test hlučnosti.

A podle čeho vlastně kávovar vybírat? Ať už si vyberete automatický, kapslový, nebo pákový, je vhodné, aby dokázal rychle připravit lahodnou kávu, snadno se obsluhoval a měl co možná nejnižší spotřebu energie.

Co se týče rychlosti přípravy, chuti kávy i jednoduchosti obsluhy, testované modely můžeme vesměs pochválit. Horší to už bylo s testem spotřeby elektrické energie. V testu se dočtete, které dva modely jsou opravdu velkými žrouty. Ale ani řada dalších se, co se spotřeby týče, nemá čím chlubit.

Při úvahách o pořízení nového kávovaru doporučujeme zohlednit nejen jeho výše uvedené aspekty, ale třeba také hmotnost a rozměry.

Do malých kuchyní by se více mohly hodit kompaktnější kapslové kávovary, pokud ale máte větší prostor a můžete si dovolit i robustnějšího pomocníka na přípravu kávy, můžete vybírat i mezi pákovými a automatickými modely. Druhé jmenované udělají prakticky všechnu práci za vás, je však nutné u nich počítat nejen s většími rozměry, ale také vyšší cenou.


automatické kávovary (porovnat)

pákové kávovary (porovnat)

kapslové kávovary (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kávovary 2018–2023 (130 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2023


Přihlásit