Časopis dTest

Záruka kvality nebo marketingový trik? Podívali jsme se na neochucené řecké jogurty, abychom zjistili, zda jsou připravené na chystanou změnu v legislativě. Měřili jsme obsah bílkovin a tuku a hodnotili senzorické vlastnosti i chemickou bezpečnost. Z 12 testovaných výrobků by novým pravidlům 7 nevyhovělo.

Pokud vyhlížíte jarní počasí, abyste se mohli vydat na první letošní cyklovýlety, nejspíše vás budou také zajímat výsledky testu střešních nosičů kol na auta. Celkem 17 modelů jsme hodnotili jak dle jednoduchosti sestavení a připevnění na vůz, ale i pevnosti zajištění při jízdě, odolnosti proti korozi či zabezpečení proti krádeži. Bohužel, zjistili jsme, že rozdíly ve kvalitě zpracování jsou napříč nosiči poměrně velké a špatný nosič může auto i kola poškodit. V samostatném článku vám také poradíme, jak vaše kolo připravit na nadcházející sezónu.

Rybí olej na lžičce už dnes jí málokdo a raději se spolehne na dávku prospěšných látek v průhledné kapsli. Ve velkém testu 32 doplňků stravy s omega 3 mastnými kyselinami nás zajímalo, zda výrobky skutečně dodržují deklarovaný obsah látek, ale i jak si stojí z hlediska obsahu vitaminu D či rtuti.

Zahrádkáře budou zajímat výsledky testování přípravků pro likvidaci mechu, takzvaných mechožroutů. Do testu jsme zařadili 12 výrobků v sypké i kapalné formě a zajímalo nás, jak jsou efektivní při plnění svého účelu, ale i zda nepoškodí samotný trávník, či jak snadno se používají.

Do testu robotických sekaček jsme poslali 13 modelů. Sledovali jsme u nich, jak si poradí s běžným trávníkem, ale i s přerostlou, vlhkou či drnovitou plochou. Na výsledcích se promítnul i jejich výkon na nerovném povrchu, snadnost obsluhy, spotřeba energie či hlučnost.

V minitestu jsme se zaměřili na obsah arzenu v rýži, který v posledních měsících straší spotřebitele v přeposílaných zprávách na internetu. Na 13 vzorcích dlouhozrnné loupané rýže jsme v laboratoři nechali analyzovat obsah všech forem arzenu a zvlášť pak anorganické formy. Potvrdily se poplašné zprávy z internetu?

S odborníky jsme diskutovali o kompletních krmných směsích pro malé savce, abychom zjistili, zda vašemu morčeti, křečkovi, králíkovi nebo činčile skutečně poskytnou bohatou a vyváženou stravu.

V přípravě na léto leckdo začíná upravovat své stravovací návyky. Společně s dietoložkou jsme připravili článek o 10 nejrozšířenějších dietách a jejich úskalích, který vám jednotlivé diety představí, vysvětlí jejich přínosy i možná negativa. Chcete-li hubnout, jděte na to chytře.

Přehráváte si rádi filmy na internetu? Podívali jsme se na online videopůjčovny a videotéky a porovnali jejich nabídky filmů, seriálů a pořadů. Kde najdeme klubové filmy a kde nejpopulárnější seriály? Kde je třeba platit a které jsou zdarma? To se dočtete v našem článku.

Ve finanční sekci vysvětlíme, co dělat, když vás potká kolize s řidičem nepojištěného vozidla nebo viníka nehody vůbec neznáte a podíváme se i na přehled nabídek havarijního pojištění jednotlivých pojišťoven.

V právní části se dočtete, jak po roce funguje právní úprava umožňující mimosoudní řešení sporů mezi spotřebiteli a prodejci zboží či poskytovateli služeb. Také rozebereme rozdíl mezi prodlouženou zárukou a pojištěním, které se spotřebitelům často pletou.

Dubnové vydání vychází 30. 3. 2017

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit