Jak testujeme

Jak hodnotíme

Podíl skupin zkoušek na celkovém hodnocení.

  • usazen. na topném tělese: 50 %
  • inkrustace: 45 %
  • dávkování a obal: 5 %

Usazeniny na topném tělese

Sledovali jsme na pračce Electrolux Steam System. Pračka byla zásobena velmi tvrdou vodou o tvrdosti 45 ± 2° f (23° dH). Pračka prošla 50 cykly pro barevné prádlo, při nichž se pralo vodou o teplotě 60 °C, jeden cyklus trval 1:40 hod. Náplň pračky tvořilo 3,5 kg bavlněného prádla, pralo se s použitím 60 g standardizovaného pracího prostředku IEC A* a výrobcem doporučené dávky změkčovače vody pro praní ve velmi tvrdé vodě.

Po 50 cyklech se z pračky vyjmulo topné těleso a převážením se zjistilo množství vodního kamene, které se na něm usadilo.

Inkrustace

Sledovali jsme ji na čtyřech vzorcích bavlněné tkaniny, které prošly 50 pracími cykly za výše uvedených podmínek. Poté byla látka spálena a z hmotnosti popela se určilo množství minerálních látek, které v tkanině během praní ulpěly.

Dávkování a obal

Zohledňovali jsme množství změkčovacího přípravku, použité při jednom pracím cyklu. Dále jsme na etiketách sledovali deklarovanou přítomnost fosfonátů, konzervantů methylisothiazolinonu a benzylisothiazolinonu a logo nezávislé certifikační instituce.

Přihlásit