Databáze nebezpečných výrobků

M2000 Premium Zapalovač

Hlášení RAPEX 51/2011

Velký plnicí nastavitelný zapalovač s piezoelektrickým zapalovacím systémem. Zapalovač je napájen butanem a je vybaven nastavitelným tlačítkem a LED světlem. Velikost 16 x 4,5 x 2 cm). Průhledná plastová nádrž obsahuje tři válce. Kovová část má označení "CHINA". Na nálepce je varování a další text. Na spodní straně zapalovače je značka 'B5' a 'B6'.

Typ výrobku M2000 PREMIUM
Kategorie Sport a turistika - Zapalovače
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože během použití po zafixování ovládacího tlačítka a umístění na rovný povrch je nestabilní a mohl by se převrhnout a způsobit požár.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídajících evropských norem EN 13869 a EN 9994.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit