Databáze nebezpečných výrobků

ÖoB zahradní židle "Campingstol fällbar"

Hlášení RAPEX 49/2014

Skládací textilní židle se šedým kovovým rámem a plastovými opěrkami rukou. Dodává se ve třech barvách: růžová, tyrkysová a černá. Bez obalu. Na opěradle je připevněn štítek s číslem modelu a čárovým kódem.

Typ výrobku 3000021
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Plastový materiál opěrek rukou je příliš slabý a úhel předních nohou je nesprávný. Pokud se uživatel opře o opěrky, aby vstal, a nahne se dopředu, ohnou se opěrky dolů a přední nohy se složí. Hrozí zachycení prstů uživatele mezi pohyblivé části opěrek rukou a kovových spojů a zranění, zlomenina nebo amputace prstu.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 581-1.

Čárový kód 4520156325209
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu, svolání od spotřebitelů a další.

Datum publikace 19.12.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit