Databáze nebezpečných výrobků

Freshmaker Vlhčené ubrousky pro děti "CREAM Special perfume, Baby wet wipes"

Hlášení RAPEX 3/2013

Vlhčené ubrousky (72 ks) v uzavíratelném obalu. Na přední straně výrobku je obrázek matky a dítěte. Verze B: na přilnavém proužku je obrázek dítěte. Informace na straně obalu: "CREAM special perfume, Baby wipes", bez alkoholu, ph 5,5, mikrobiologicky testováno, 72 ks, spotřebujte do 6 měsíců od otevření, EAN, složení, piktogramy použití apod.

Typ výrobku Verze B: PD: 04.2011 ED: 10.2013, P. NO: 1550.1 (sada)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje  Jodpropynyl butylkarbamát (IPBC), což je látka zakázaná ve výrobcích pro děti do 3 let.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 8697817875543
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 31.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit