Databáze nebezpečných výrobků

Truhla mobilní - modrá

Plastová truhla na hračky v modré barvě s červeným víkem.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Posouzením rizik bylo zjištěno, že při herní aktivitě dětí může dojít díky pevné fixaci víka zvenčí k uzavření dítěte v prostoru truhly druhým dítětem. To znamená, že dítě uzavřené uvnitř nemůže vnější uzávěr víka zvnitřku odjistit.

Uzavření dítěte v truhle bez možnosti vyproštění může vyústit v nervový otřes dítěte, může dojít k jeho dehydrataci či přehřátí jeho organizmu, následně může vzniknout šok a v nejhorším případě může dojít až k zadušení dítěte nedostatkem kyslíku v uzavřeném prostoru. 

Země původu Nizozemsko
Rozpor s

Dítě se z truhly může vyprostit pouze za aktivní pomoci jiné osoby zvenčí, což je v rozporu se závaznými předpisy pro bezpečnost hraček.

Čárový kód 8711295363177
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Inspektoři České obchodní inspekce vydali zákaz prodeje všech tří uvedených typů truhel na hračky a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhl uvedené rizikové výrobky z trhu.

Datum publikace 19.08.2013
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Tereza Králíková 12.9.2013 20:18

    Tento typ truhly doma nemám, ale mám několik ks beden se stejným úchytem jako má tato. Používám je na oblečení a mám je uskladněné na skříni místo dřevěného nástavce. Takže naštěstí dětem, které mám malé, nebezpečí nehrozí. Ale je fakt, že mě nikdy nenapadlo nebezpečí, které hrozí s tímto uzávěrem. Díky za upozornění, bedny nechám pořád jako uskladňovací prostor pro oblečení a nikdy pro hračky dětem, dokud jsou malé...

    reagovat

    R R

Přihlásit