Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Trampolína "Round Trampoline"

Hlášení RAPEX 10/2012

Trampolína s bezpečnostní sítí. Síť lze zakoupit společně s trampolínou nebo zvlášť.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože bezpečnostní síť může náhle prasknout.

Již vzniklé úrazy

Byla zaznamenána jedna nehoda.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 20.03.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Ondra 6.3.2015 17:20

  Koupili jsme trampolinu v e-shopu Athletic24.cz a licni material ochranneho lemu se nam po 2 letnich pouzivani rozpadnul i barva vyšisovala. Prodejce reklamaci zamitnul s tim, ze dochazelo k dopadani na kraj lemu. Kdyz byl lem prodejci odeslan na vizualni kontrolu, lem nam byl vracen s propalenou diru o velikosti 1cm a toto poniceni bylo vzato take jako zaminka k zamitnuti reklamace. Vyrobek je rozpadlym lemem nebezpecny, tim, ze rozdeleny lem se muze napr. i vetrem nadzvednout a pri zakopnuti muze dojit k padu mimo plochu trampoliny. Jak mam dale v reklamaci postupovat?

  reagovat

  R R
 • Eva 21.3.2012 12:46

  Dobrý den, tak přesně tuto trampolínu máme doma, z obchodu OrisekEU.cz. Popraskal nám kryt pružin a talší. Firma odmítla reklamaci. Můžete mi prosím napsat, jak zjistit, zda ta naše spadá do kategorie těchto nebezpečných trampolín?
  Eva Bílková

  reagovat

  R R
  • dTest 22.3.2012 12:40

   Dobrý den, pokud byl výrobek označen za nebezpečný přímo dozorovými státními orgány, bylo by vhodné na to prodejce upozornit a požadovat nápravu. Buď výměnu za nový kus, který by již nebyl označen za nebezpečný, nebo požadovat vrácení peněz při odstoupení od kupní smlouvy.

   reagovat

   R R
   • Jiří Dr 30.5.2012 10:24

    Dobrý den,
    mám podobnou zkušennost jako pí.Eva, koupili jsem trampolínu v intersaru kdy firmy HOP-SPORT výrobce, distributor OLPRAN a právě prodejce INTERSPAR prodává podobnou trampolínu. Popraskal a rozpadl se nám ten stejný kryt pružin po cca 5 měsících používáním také. Chci se zeptat jestli teřeba firma jenom prostě nepřejmenovala a neditribuje tento nebezpečný výrobek dál jenom jinými kanály s vytištěnými novými pruvodními paríry? Případně jak postupovat ? Děkuji za případnou odpověď.

    reagovat

    R R
    • dTest 30.5.2012 14:00

     Bohužel žádné další informace k této trampolíně nemáme. V případě podezření, že se jedná o nebezpečný výrobek, je možné podat podnět obchodní inspekci. V případě vady výrobku pak reklamace.

     reagovat

     R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit