Databáze nebezpečných výrobků

Starbrite 2 Tetovací inkoust na bázi vody

Hlášení RAPEX 44/2010
1) Průhledná plastová lahvička s průhledným ventilem přikrytým červeným víčkem. Přední strana bílého štítku obsahuje jméno značky v červené barvě. Pod písmenem "S" je obrázek žlutého slunce. Pod značkou je nápis "The next generation" v angličtině. Pod tím ve žluté a bílé barvě s černými obrysy název barvy "Golden Yellow" a slova "1/2 OZ". 2) Průhledná plastová lahvička s průhledným ventilem přikrytým černým víčkem. Přední strana bílého štítku obsahuje jméno značky v červené barvě. Pod písmenem "S" je obrázek žlutého slunce. Pod značkou je nápis "The next generation" v angličtině. Pod tím v modré barvě s černými obrysy název barvy "Baby Blue" a slova '1 OZ'.

Typ výrobku 1) Golden Yellow 15 ml 2) Baby Blue 30 ml
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože pigmenty jsou na více použití (15 ml a 30 ml) a nemají nevratný ventil. Proto není zaručena sterilita pigmentu, kterou je nutno zachovat, aby se zabránilo infekci (kůže, podkoží a obecně) v případě mikrobiologické kontaminace samotného pigmentu.
Země původu Spojené státy americké
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 02.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit