Databáze nebezpečných výrobků

Ante Světelný řetěz - Guirnalda Cortina 160 Microbombillas con multifuncion lighting chain

Hlášení RAPEX 9/2010

Světelný řetěz obsahuje sadu 160 paralelně zapojených miniaturních žárovek s rezistorem, blikající jednotkou a napájecím kabelem.

Typ výrobku HJ-160L/4F
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem, protože vodiče nejsou zajištěny proti uvolnění, základní izolované části jsou volně přístupné, průřez jádra je příliš malý, kabely nejsou vhodně chráněny proti síle tahu a točivému momentu a izolace pájených spojů je nedostatečná.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje direktivě o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normě EN 60598.

Čárový kód 3858852706772
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 02.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit