Databáze nebezpečných výrobků

Suntuoso-2011 sněhulák s osvětlením

Hlášení RAPEX 4/2015

Sněhulák z měkkého bílého plastu (napodobujícího krystal). Sněhulák má textilní čepici, dva černé plastové korálky jako oči, tvrdý plastový nos ve tvaru mrkve, šálu nalepenou kolem krku, dvě bílé bavlněné kuličky jako ruce a dvě lesklé květiny zlaté barvy vpředu. Dodává se v nezatavené kartonové krabici s různými obrázky sněhuláků a vánočních scenérií.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Přihrádka na baterie je snadno přístupná a děti by mohly knoflíkové baterie vložit do úst a spolknout, což by mohlo poškodit trávicí trakt.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídajících evropských norem EN 71 a EN 62115.

Čárový kód 8435262544030
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 02.02.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit