Databáze nebezpečných výrobků

BRANDS Scandinavia skleněná olejová lampa "Pumpkin Oil Lamp"

Hlášení RAPEX 41/2012

Jednodílná skleněná olejová lampa, která zároveň slouží jako nádoba na olej (objem 5 dl). V horní části je otvor se skleněným víčkem, které je zároveň držákem knotu. Knot je pletený.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Domácnost - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické, požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože víčko není těsné a při naklonění lampy o 90 stupňů uniká olej. Hrozí také chemické nebezpečí, protože konstrukce lampy umožňuje dětem snadný přístup ke knotu. Víčko není odolné vůči použití dětmi a děti mohou vložit knot do úst.

Země původu Hongkong
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14059.

Čárový kód 6430013249976
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 27.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit