Databáze nebezpečných výrobků

Přenosný nůžkový zvedák vozidel

Hlášení RAPEX 12/2019

Hydraulický nůžkový zvedák vozidel.

Typ výrobku QJY-P-30, 3T
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění, poranění, úraz
Nebezpečí
Vstup pro hydraulickou hadici je ostrý a může poškodit hadici. Kromě toho může být přetlakový ventil nastaven neúmyslně a může vést k nadměrnému tlaku hydraulického systému výtahu.
Vstup pro hydraulickou hadici je ostrý a může poškodit hadici. Kromě toho může být přetlakový ventil nastaven neúmyslně a může vést k nadměrnému tlaku hydraulického systému výtahu.

Otvor pro umístění hydraulické hadice je ostrý a může hadici poškodit. Dále může být přetlakový ventil přenastaven neúmyslně, což může způsobit nadměrné zvýšení tlaku v hydraulickém systému zvedáku.To může vést k úniku hydraulické kapaliny pod vysokým tlakem, což může způsobit zranění osoby v blízkosti zvedáku. Únik hydraulické kapaliny nebo nesprávné použití nastavitelného ventilu vedou k rychlému snížení zvedáku, který následně může způsobit zranění osob v blízkosti zvedáku nebo pod ním.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o strojních zařízeních a odpovídající evropské normy EN 1493.

Čárový kód Unknown
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce)

Povinná opatření: zákaz podpory prodeje a dalších doprovodných opatření (dovozce)

Datum publikace 10.04.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit